Cieszyn to miasto położone w południowej części województwa śląskiego, z bogatą historią i malowniczymi widokami.

Właśnie w tym historycznym mieście w miniona sobotę czyli 14 września odbyły się 3 Festiwal Organizacji Pozarządowych zorganizowany przez Burmistrza Cieszyna oraz Gminna Radę Pożytku Publicznego.

 

Cieszyński Rynek gościł wiele jednostek, które swoim działaniem pokazują że pracują na rzecz społeczeństwa. Wśród stoisk nie mogło zabraknąć stoiska Okręgu Śląskiego PZD, reprezentowanego przez Cieszyński Rodzinny Ogród Działkowy „Karolinka”. Zainteresowani na stoisku mogli porozmawiać na temat uprawy roślin i ich ochrony.  Ważnym tematem poruszanym przez odwiedzających była ochrona bukszpanów przed ćmą bukszpanową, coraz bardziej rozprzestrzeniającą się w Naszych ROD. Porad udzielali Państwo Czesława i Kazimierz Chmiel oraz Małgorzata Moździara z ROD "Karolinka" w Cieszynie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się ulotki oraz miesięcznik działkowiec, który można było otrzymać na stoisku.

   

Szczególnym gościem na stoisku była Burmistrz Cieszyna Pani Gabriela Staszkiewicz, która doceniła starania działkowców i piękne zaaranżowany ogród na stoisku.

Festiwale taki jak te pokazują, że Samorządy dostrzegają pracę organizacji na rzecz ogólnego dobra dla mieszkańców lokalnych społeczność.

 

 Dominika Wojciechowska - instruktor ds.ogrodniczych